KN در ماه ژولای، گاز لیتوانی را تأمین کرده است

KN در ماه ژولای، گاز لیتوانی را تأمین کرده است

پایانه انتقال گاز کلایپدیا [از شهرهای کشور لیتوانی] (که توسط شرکت KN اداره می­شود) گاز مصرفی کشور لیتوانی و البته همسایگان را طی مدت سه هفته قطع شدن گاز در مسیر بلاروس تأمین نمود، این قطع شدن گاز به علت تعمییرات برنامه­ریزی شده­ی خطوط بوده است.

کل مصرف گاز این ایستگاه در ماه ژولای گذشته (2019)، برابر 2.2 تن گاز (2.7 برابر بیش از سال 2018) بوده است. این پایانه همچنین در کسب بار و ظرفیت طی ماه ژولای بسیار موفق عمل کرده است، سه مقطع باری بزرگ و حجیم دریافت نموده است (تقریباً 411000 متر مکعب LNG دریافت نموده و چهار مقطع کوچک گاز نیز انتقال داده است (38000 متر مکعب LNG). در ماه ژولای، دو مورد بازآوری LNG با حجم 7400 متر مکعب LNG نیز از مجموعه خارج نموده است.

مانند ماه­های گذشته، لیتوانی تنهای صرف کننده گاز این پایانه در حوزه دریای بالتیک نیست ولی در ماه ژولای گذشته، لیتوانی 1.5 برابر مدت مشابه گاز مصرف نموده است. گستردگی مصرف گاز (91%) در پایانه کلایپدیای لیتوانی بیش­تر به علت میعان گاز در نروژ بوده است.

مدیر پایانه انتقال گاز کلایپدیا گفت: «مورد پسندترین اتفاق اقتصادی، افزایش دیماند و مصرف از پایانه گاز کلایپدیا است. عملکرد این پایانه با ثبات، واقعگرانه و موثر بوده است اما افزایش پتانسیل مصرف، باعث افزایش موقعیت­های اقتصادی نیز شده است. همچنین امید است که شاخص­های مرتبط تا پایان سال، مثبت بمانند – کاربران این پایانه برای سال آینده نیز درخواست­های مصرف گاز را ثبت کرده­اند- از هم اکنون محموله­های گاز به این پایانه در حال آمدن هستند.»

بزرگ­ترین تانکر حمل کننده­ی LNG با نام Kairos برای ششمین بار در حال آمدن به سمت این پایانه است. یک انتقال کشتی به کشتی نیز برای صدمین دفعه در حال انجام شدن است تا این به این پایانه وارد شود.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *