موزه ملی سکه لیتوانی

موزه ملی سکه لیتوانی

ایم موزه با داشتن نمایشگاه، راه حلهای تعاملی، فیلم های موضوعی، ابزارهای آموزشی و بازیها، بازدید کنندگان را با تاریخ پول و بانکی در لیتوانی و سراسر جهان، از ابتدایی ترین شکل های پرداخت (دانه، خز یا کهربا) تا پول الکترونیکی امروز آشنا می کند. افراد مشتاق به تاریخ لیتوانی می توانند سکه های قدیمی یافت شده در لیتوانی متعلق به دوران دوک نشینی تاکنون را با جزئیات مشاهده کنند. همچنین تمام ارزش های مالی دنیا که در شکل سکه قرار دارند نیز قابل دیدن هستند.

مجموعه ها

نمایشگاه های جالب در موزه پول بانک لیتوانی به دو صندوق اصلی تقسیم می شود: اصلی (گیک) و جانبی (PF).

نمایشگاه های صندوق اصلی به مجموعه ها تقسیم می شوند: نوشتن (R)، عکاسی (F) ، notaphily (B) ، numismatics (N)، اقلام (D). مجموعه های موزه جدایی ناپذیر و غیر قابل تفکیک هستند.

مجموعه های موزه در صندوقچه نقدی قبلی بانک لیتوانی با درب های ایمن (تولید شده توسط شرکت معروف آرمیم در برلین، در قرن نوزدهم) ذخیره می شوند.. آنها 36 سانتی متر ضخامت دارند، با سه (اکنون تنها دو) قفل اصلی؛ در طاق، جدول اصلی شمارنده پول سالم مانده است. دیوارهای ضخیم محتوا را از نوسانات دما و رطوبت محافظت می کنند.

 

در آغاز سال 2015، این موزه تقریباً 53 هزار نمایشگاه داشت. بیشتر آنها نویسماتیک (حدود 30 هزار) ، به طور رسمی (حدود 7 هزار) و نمایشگاه نوشتاری (حدود 6 هزار) بودند.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *