لیتوانی ویزیت های پزشکی را به صورت ارتباط از راه دور اجرا می کند

لیتوانی ویزیت های پزشکی را به صورت ارتباط از راه دور اجرا می کند

به دستور وزیر بهداشت لیتوانی، در تاریخ 3 مارس، داروها و کمک های پزشکی از جمله ویزیت بیمار، بدون مراجعه به پزشک عمومی می تواند از راه دور و از طریق اینترنت اجرا شود. این بدان معنی است که پزشکان هر بار که به آن احتیاج داشته باشند، می توانند نظارت و تصحیح و تفسیر آنلاین نتایج درمانی را انجام دهند.

 

قبل از این تغییرات، بیماران موظف بودند بعد از استفاده از خدمات از راه دور، به صورت حضوری به مراکز پزشکی مراجعه کنند. این نوآوری به جلوگیری از مراجعه غیرضروری بیمار به مراکز درمانی کمک می کند، که به ویژه در مهار رشد آنفولانزا، عفونت های حاد دستگاه تنفسی فوقانی و سایر بیماری های ویروسی بسیار مهم است.

 

Aurelijus Veryga ، وزیر بهداشت گفت، این تصمیم ناشی از وضعیت فعلی در مورد COVID-19 است. پیشنهادات خود پزشکان خانواده در مورد توسعه مراقبت های بهداشتی از راه دور نیز بر این تصمیم تأثیر گذاشت.

 

وی گفت: «این تغییرات در شرایط امروز بسیار مهم است که کلیه اقدامات پیشگیری لازم و مهم است. بنابراین، این واقعیت که بیماران، به ویژه مبتلایان به بیماری های غیر عفونی مزمن و موارد جدید، نیازی به مراجعه دوم و ملاقات برای افزایش دارو یا کمک های پزشکی نخواهند داشت، بدون شک احتمال ابتلا به کروناویروس و سایر بیماری های ویروسی را کاهش می دهد.»

 

علاوه بر این از آنجا كه ارتباط تلفنی سریعتر از ورود بیمار به درمانگاه است، یك روال قابل ملاحظه به روز شده و باعث صرفه جویی زمان بیماران و پزشكان می شود، ضمن آنكه صف های پزشكان خانواده را نیز كاهش می دهد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *