لیتوانی به آذربایجان پیشنهاد می کند که همکاری در زنجیره حمل و نقل اروپا و چین را در نظر بگیرد

لیتوانی به آذربایجان پیشنهاد می کند که همکاری در زنجیره حمل و نقل اروپا و چین را در نظر بگیرد

 

وزارت حمل و نقل و ارتباطات لیتوانی بیان کرد: لیتوانی به کشور آذربایجان پیشنهاد می دهد در زمینه انتقال کالا میان چین و اروپا شرکت کند.

«لحظه مهمی در همکاری لیتوانی و آذربایجان، پیوستن آذربایجان به پروژه قطار بین المللی ترکیبی، (قطار وایکینگ) است که شبکه خطوط کانتینر دریایی دریاهای بالتیک و سیاه، دریای مدیترانه و خزر را پیوند می دهد. علاوه بر این، لیتوانی به جمهوری آذربایجان پیشنهاد می کند که امکان مشارکت در زنجیره حمل و نقل بار اروپا و چین را از طریق کریدور حمل و نقل چند مودال اوراسیایی TRACECA (بنادر داستیک-آکتاو-باکو (Alyat) – بندرهای گرجستان، در ادامه از طریق دریا تا بنادر در نظر بگیرد. ترکیه یا اوکراین، یا از طریق زمین از طریق جورجیا و ترکیه) در جهت جمهوری لیتوانی توسط قطار وایکینگ و سپس از طریق بندر کلایپدیا، به سمت غرب و شمال اروپا.»

 

وزارت لیتوانی اعلام کرد که دو کشور تمایل خود را برای گسترش همکاری در زمینه حمل و نقل جاده ای و حمل بار و تأسیس توافق بین دولت جمهوری آذربایجان و دولت جمهوری لیتوانی در مورد همکاری در زمینه حمل و نقل بین المللی تأیید کردند.

 

علاوه بر این وزارتخانه می گوید: «علاوه بر این، لیتوانی آمادگی خود را برای ادامه روند هماهنگی پیش نویس توافق نامه بین دولت جمهوری آذربایجان و دولت جمهوری لیتوانی در مورد حمل و نقل دریایی» ادامه می دهد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *