فضای سرمایه گذاری در لیتوانی: Kedainiai FEZ شرایط بی نظیری را پیش بینی می کند

فضای سرمایه گذاری در لیتوانی: Kedainiai FEZ شرایط بی نظیری را پیش بینی می کند

در سال 2019، لیتوانی 47 پروژه سرمایه گذاری مستقیم خارجی از جمله شرکت های درگیر در لیست معتبر Fortune 500 را به خود جلب کرد. با توجه به جذابیت فضای سرمایه گذاری، لیتوانی در رتبه بندی Doing Business در رتبه یازدهم قرار دارد. سال های اخیر از نظر توجه شرکت های بین المللی، بلوغ پروژه ها و افزایش شغل با ارزش افزوده بالا بسیار چشمگیر بوده است. در این دهه، سرمایه گذاری شرکت های خارجی به ارزش 1،569 میلیارد یورو جذب و 25.689 شغل جدید پس از راه اندازی شرکت ها ایجاد شد.

با وجود آشفتگی در اقتصاد جهانی، تغییر تولید ناخالص داخلی لیتوانی در سال 2018 به 3.8% و در سال 2019 به 3.9٪ اندازه گیری شد.

لیتوانی از نظر جذابیتش برای شرکت های تولید کننده با 19٪ تولید ناخالص داخلی که توسط این بخش ایجاد می شود، رتبه دوم را در سطح جهانی کسب می کند. نیروی کار صلاحیت های جدی در تولید پلاستیک، فلز، الکترونیک و ماشین آلات نشان می دهد. در سرتاسر اروپای مرکزی و شرقی، لیتوانی با تعداد جوانانی که دارای مدرک لیسانس در علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات هستند در رده سوم قرار دارد.

میزان تولید لیتوانی متفاوت اما قوی و مستحکم است.

مورد تجاری

لیتوانی شرایط عالی برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد کرده است. به همین دلیل، شرکت بین المللی لیند تصمیم به گسترش تجارت در اینجا گرفته است. برنامه ریزی شده است که ساخت لیند گاز، کارخانه جداسازی هوا UAB در پایان سال 2020 به پایان برسد. این مثال عالی موفقیت را به عنوان لیند، یک شرکت پیشرو در صنعت گاز و صنعتی جهانی با فروش 2019 در 28 میلیارد دلار (25 میلیارد یورو) نشان می دهد. با توجه به نیاز روزافزون گازهای صنعتی به شرکت های تولید کننده، برای سرمایه گذاری های خود منطقه اقتصادی آزاد Kedainiai (FEZ) را که در قلب لیتوانی فعالیت می کند، با تمام ظرفیت برای ارائه شرایط مطلوب برای راه‌اندازی چنین انتخاب کرده است. نهادها به عنوان شرکت های بین المللی با استانداردهای بالا برای محیط تجاری خود استفاده می کنند. سرمایه گذاری های آن به 20 میلیون یورو خواهد رسید.

دالیوس کلیوویس، مدیر توسعه تجارت بالتیک در گاز لیندا، تأکید می کند: «ما Kedainiai FEZ را برای زیرساخت های آن انتخاب کردیم که مناسب ما باشد. موقعیت جغرافیایی مناسب آن برای اهداف لجستیکی الزامات ما را برآورده کرده است. سرعت و هزینه های این پروژه به همراه پشتیبانی کامل از مدیران FEZ فراتر از انتظارات ما بود.»

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *