سفیر جدید بریتانیا، استوارنامه­ خود را به رئیس جمهور لیتوانی تقدیم کرد

سفیر جدید بریتانیا، استوارنامه­ خود را به رئیس جمهور لیتوانی تقدیم کرد

مورخ روز یکم اکتبر 2019 میلادی، برین اولی، استوارنامه­ی خود را به عنوان سفیر جدید بریتانیا، به آقای نائوسدا، رئیس جمهور لیتوانی تقدیم کرد.

پس از مراسم، آقای اولی (سفیر جدید بریانیا) بیان نمودند: «من بسیار مفخر و مشعوف هستم که در این مقطع در لیتوانی حضور دارم. من به آینده­ی استوار لیتوانی و پادشاهی متحده (بریتانیا) نگاه می­کنم که منافعی در بخش­هایی همچون جامعه، اقتصاد، سیاست و دفاعی با لیتوانی دارد.»

آقای برین اولی در سال 2002 به دفتر امور خارجه و رفاه اجتماعی پیوست. پیش از این که به عنوان سفیر به لیتوانی بیاید، به عنوان مدیر در بانک تجارت لیودز (دفتر لندن) اشتغال داشته است (2017 الی 2019). پیش از این، وی به عنوان کمیسیونر ویژه­ی کامورن و سفیر غیر مقیم بریتانیا در چاد، جمهوری آفریقای مرکزی و گینه استوایی بوده است (2013 الی 2017).

 

مأموریت­های ویژه­­ی وی د دفتر امور خارجه و رفاه اجتماعی، نقشی وسیع در نیویورک، ایالات متحده آمریکا، یونان و فنلاند ایفا کرده است. آقای اولی اولین فعالیت­های خود را در نیروهای ویژه­ی نظامی آغاز کرد و در هنگ کنگ، نپال، آلمان، کانادا و انگلیس خدمت کرده است.

سفیر هنگام ارائه نامه های اعتباری خود به جناب رئیس جمهور، مجدداً بر دوستی و پشتیبانی بی بدیل انگلیس از لیتوانی تأکید کرد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *