رونمایی از نشان رسمی مسابقات جام جهانی فوتسال لیتوانی 2020

رونمایی از نشان رسمی مسابقات جام جهانی فوتسال لیتوانی 2020

با فاصله زمانی نه ماه به شروع مسابقات جام جهانی فوتسال 2020 لیتوانی، FIFA و کمیته سازماندهی محلی (LOC) در روز 17 ژانویه 2020، طی مراسمی در موزه MO در شهر ویلنیوس، پایتخت لیتوانی، نشان رسمی مسابقات را رونمایی کردند.

توماس دانیلویویوس، رئیس فدراسیون فوتبال لیتوانی (LFF)، ادگاراس استانکویوسیوس دبیر کل LFF، و رئیس مسابقات فیفا جائیم یارزا از مهمانان استقبال کردند و قبل از آنکه نشان رسمی در یک سبک و سیاق نمایشی رونمایی شود، صحبت کردند.

این نماد، دو مورد از برجسته ترین ویژگی های لیتوانی را نشان می دهد: منابع طبیعی آن و فناوری.

پایه این نماد نمایانگر چشم انداز سرسبز کشور است که با برگ بلوط تزئین شده است. نمادی از قدرت، بلوط بومی قرن ها است که در لیتوانی مورد احترام واقع شده است. خط هایی که نشان دهنده نمادی از FIFA و پیروی از اصول جام جهانی فوتسال است، مناطقی به رنگ پرچم لیتوانی که مزارع را نشان می دهند. ارزش برجسته ای که به این نماد داده می شود، تعهد لیتوانی در حفظ میراث طبیعی این کشور را برجسته می کند. نیمی از این نماد از صنعت الهام گرفته، از صنایع مدرن و فن آوری لیتوانی. لیزرها (زیر توپ) به عنوان یادآوری دستاوردهای کشور در علم و صنایع پیشرفته است، این لیزرها به سمت قشر فوتسال شلیک می کنند.

دانیلویویوس گفت: «میزبانی مسابقات جام جهانی فوتسال فیفا در حال حاضر یک دستاورد بزرگ برای لیتوانی است زیرا این بزرگترین رویداد فوتبال تاکنون در کشور ما است. مردم لیتوانی علاقه زیادی به ورزش دارند. ما برای شروع این مسابقات نمی توانیم صبر کنیم.»

ژان فرانسوا پاتی، مدیر خدمات بازاریابی فیفا گفت: «ما بسیار هیجان زده هستیم تا جام جهانی فوتسال FIFA را به لیتوانی بیاوریم. این نشان واقعاً روح این مسابقه را تجسم می کند: مدرن، پویا و سرگرم کننده است. مردم لیتوانیایی و همه طرفداران فوتسال در سراسر جهان از یک مسابقات سه هفته ای فراموش نشدنی لذت خواهند برد.»

بیست و چهار تیم در سه شهر لیتوانی رقابت خواهند کرد که کائوناس و کلایپا قرار است به همراه ویلنیوس میزبان مسابقات باشند. این اولین بار است که این کشور میزبان یک رویداد فیفا است و لیتوانی اولین حضور خود را در این رقابت ها تجربه می کند. آخرین باری که مسابقات جهانی فوتسال FIFA در اروپا برگزار شد، در سال 1996 بود که اسپانیا از این مسابقات سریع قدم زد.

 

مسابقات جام جهانی فوتسال لیتوانی 2020 از 12 سپتامبر تا 4 اکتبر 2020 برگزار می شود. برنامه مسابقات و اماکن رسمی توسط فیفا در موعد مقرر اعلام می شود.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *