باستان شناسان پایه های ستونی کنیسه بزرگ ویلنیوس را پیدا کردند

باستان شناسان پایه های ستونی کنیسه بزرگ ویلنیوس را پیدا کردند

باستان شناسان پایه های ستونی کنیسه بزرگ ویلنیوس را پیدا کردند

شهردار شهر ویلنیوس اعلان نمود که باستان شناسان پایه­های دو ستون از کنیسه­ ی بزرگ ویلنیوس را پیدا کردند.

ستون­ها بخشی از بیماه bimah هستند؛ پایه­ای برای خواندن تورات؛ مردم می­توانند طی روزهای آینده اسن اکتشاف را از نزدیک تماشا کنند.

 

جان سلیگمان، مدیر تیم تحقیقاتی باستانی چنین بیان داشت: «یکی از مهم­ترین بخش­های ساختمان را کشف کرده­ایم. این ستون­ها قبلا! بیش از 9 متر ارتفاع داشته­اند. این مکان از این نظر اهمیت دارد که برای نماز از آن استفاده می­شده است».

 

در طول حفاری­های باستان شناسی، کتیبه­های دیواری که قبلاً در نزدیکی بیماه قرار گرفته بودند، یافت شدند و حاوی مراجع به عهد عتیق بودند، با یک اشاره به مردم و به نقل از کتاب پیدایش، و دیگری حاوی خطوط از پیوندهای مذهبی است.

 

تحقیقات باستان شناسی در کنیسه بزرگ ویلنیوس تا ژوئیه 19 برگزار خواهد شد و سپس ساکنان و مهمانان ویلنیوس در جریان پیشرفت کار قرار می­گیرند و البته بازدید برای مردم نیز اجرا خواهد شد.

 

کنیسه بزرگ ویلنیوس یکی از مهمترین نهادهای مذهبی یهودیان در اروپای شرقی بود و به عنوان یک مرکز معنوی و آموزشی یهودی شناخته شده بود که نام بیت المقدس شمالی را به پایتخت لیتوانی معرفی می کرد.

 

کنیسه بزرگ ویلنیوس در سال 1633 در بنیادهای کنیسه قرن شانزدهم ساخته شد. نازی­ها کنیسه را سوزاندند و بقایای آن مسطح شده بود در دهه 1950 و یک مهد کودک در بالای این ساختمان نیز ساخته شده بود.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *