بازدید سفیر لیتوانی از دانشگاه علوم پزشکی ایران

بازدید سفیر لیتوانی از دانشگاه علوم پزشکی ایران

جلسه بازدید جناب آقای دکتر محسن کریمی سرکنسول افتخاری لیتوانی در تهران از دانشگاه علوم پزشکی ایران در روز شنبه مورخ ۱۱ خرداد ۹۸ با حضور جناب آقای دکتر کوهپایه زاده رئیس محترم دانشگاه، دکتر قاسمی معاون محترم بین الملل، دکتر ملکوتی معاون محترم پژوهشی، دکتر مقتدایی رئیس محترم پردیس بین الملل، دکتر کبیر برگزار گردید و سرکنسولگری لیتوانی به معرفی کشور لیتوانی پرداخت و شرایط آموزشی و زمینه های سرمایه گذاری و همکاری در آن کشور را بیان نمود
کشور لیتوانی رتبه علمی ۵۷ در زمینه تولید علم در دنیا را داراست، ۲۴ کالج و ۲۳ دانشگاه فعال و ۴۵۰ هزار دانشجو و دانش‌آموز دارد. شهریه تحصیل در این کشور پایین تر از سایر کشورهای دنیا و به زبان انگلیسی می باشد. دانشگاه ویلینیوس قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه آن کشور و دارای رتبه ۳۰۰ تا ۸۰۰ بنابر رشته های مختلف است. همچنین این کشور ۶۳بیمارستان مرجع و ۶۰ مرکز مستقل درمانی دارد.
پس از آن جناب آقای دکتر کوهپایه زاده ریاست محترم دانشگاه با ابراز علاقه به همکاری، به بیان زمینه‌های همکاری دو کشور پرداخت. همچنین با بیان امکان تقویت روابط در زمینه های درمانی و توریسم سلامت و با توجه به اینکه ایران در زمینه طب سنتی دارای پیشرفت های زیادی می باشد، کشور لیتوانی امکان استفاده از آن را دارد.
در پایان مقرر گردید اقدامات لازم جهت تفاهم مابین دو کشور انجام گیرد. همچنین مقرر گردید جهت همکاری با دانشگاه ویلنیوس و health scienses دیداری با مسئولین طرفین انجام گرفته تا از توانایی ها و ظرفیت های یکدیگر مطلع گردند.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *