خبرها

YIT وارد زیرساخت های لیتوانی می شود

گروه ساخت و توسعه فنلاند (YIT) در حال انجام چهار قرارداد بهسازی و بازسازی خیابان و خیابان در لیتوانی به ارزش بیش از 10 میلیون یورو است.

ادامه مطلب

رئیس جمهور مجازات های سختگیرانه تری را برای نقض قوانین قرنطینه به ثبت می رساند

رئیس جمهور لیتوانی، گیتاناس نوسدا، بسته قانونی را به تصویب رساند و مجازات های سختگیرانه تری را برای آن دسته از قوانین که در قرنطینه در نظر گرفته می شوند، گسترش می دهد و لیست مقاماتی را که می توانند جریمه نقض قرنطینه را اعمال کنند، اعلان کرد.ادامه مطلب

سی امین سالگرد استقلال جمهوری لیتوانی در آنکارا برگزار شد

در یازدهم مارس سال 2020 میلادی، سفارت لیتوانی در ترکیه از دوستان لیتوانیایی دعوت کرده و سی امین سالگرد استقلال جمهوری لیتوانی را با هم جشن گرفتند.


ادامه مطلب

مقاله ها

کالج کسب و کار ویلنیوس

کالج تجاری ویلنیوس در سال 1989 به عنوان یکی از اولین موسسات آموزش عالی غیردولتی شروع به کار کرده است. در سال 2001  این موسسه به کالج ارتقا یافت . از سال 2007 کالج تجاری ویلنیوس یک موسسه معتبر است که مجاز به اعطای مدرک لیسانس حرفه ای است.ادامه مطلب

کالج طراحی و فناوری ویلنیوس

دانشکده فناوری و طراحی ویلنیوس (در ساختار فعلی آن) در سال 2008  با ادغام کالج فنی ویلنیوس با کالج ساخت و طراحی ویلنیوس تأسیس شد. با این حال، قدمت دانشکده های مختلف به حدود دهه 1930 (مدرسه فنی) بر می گردد. دانشکده مهندسی عمران از دانشکده فنی ساخت وسازویلنیوس منشا گرفته  و در سال 1954 تأسیس شده است. دانشکده  طراحی نیز همین سیر را داشته است.

ادامه مطلب

دانشگاه علوم اجتماعی کاربردی


دانشگاه علوم اجتماعی کاربردی 
SMK یک مؤسسه آموزش عالی مبتنی بر نوآوری و کیفیت است که در پایتخت لیتوانی شهر ویلنیوس و شهر بندری واقع در دریای بالتیک، شهر کلایپدا واقع شده است. در سال 2018 این دانشگاه پردیس جدیدی را در دومین شهربزرگ لیتوانی، کائوناس افتتاح کرد.


ادامه مطلب

گزارش ها

اهالی لیتوانی چگونه قرنطینه را می گذارنند

در این مطلب، تصاویری از روش های گذراندن قرنطینه توسط اهالی لیتوانی مشاهده می شود. این قرنطینه به علت شرایط حاکم بر اروپا و با توجه به گسترش ویروس کووید 19 میباشد.

ادامه مطلب

بهترین کشورها برای پرورش کودکان (در میان 73 کشور)

این رتبه بندی در خصوص بهترین کشورها طی سال 2020 قرار دارد و ویژگی هایی از قبیل: مراقبت، حقوق بشر، دوست داشتن خانواده، محیط های شامل برابری  جنسیتی، خوشبختی، و ....
ادامه مطلب

پیش بینی سال 2020 لیتوانی


لیتوانی در سال 2019 از رشد خوبی برخوردار بود اما پیش بینی می­شود که در سال 2020 عمدتاً به دلیل عوامل بیرونی، این رشد کاهش یابد.

ادامه مطلب

Mr.Bruzga

The acrodiate ambassador of Republic of Lithuania in Turkey.

View More

Relation between two countries.

View More

Dr.Mohsen Karimi Tabasi

The Honorary consulate of Republic of Lithuania in I.R.Iran.

View More
logo-1.png
Honorary Consulate of the Republic of lithuania in I.R.Iran
Address: No. 13, Changizi Alley, Alef St., Velenjak, Tehran
Phone number: +982122039585
E-mail: Info@lithuania-consulate.ir
Copyright © 2019 Lithuania-consulate.ir All rights reserved. 
Honorary Consulate of the Republic Lithuania in I.R.Iran

Search