خبرها

بانک مرکزی لیتوانی برای اولین بار در دنیا اقدام به جمع آوری «رمز سکه» می کند


در اوایل سال 2020 میلادی، بانک مرکزی لیتوانی برای اولین بار در دنیا اقدام به جمع آوری «رمز سکه» می کند. این سکه های رمزنگاری شده تنها 24 هزار واحد تولید خواهد شد و به عنوان ابزاری برای پرداخت و گردش مالی نخواهد بود.ادامه مطلب

لیتوانی قصد دارد مدیریت دولتی زیرساخت «قطار بالتیک» را تضمین کند


مرکز ارتباطات وزارت حمل و نقل و ارتباطات لیتوانی می گوید: «از آنجا که راه آهن ملی برای امنیت ملی بسیار مهم است، لیتوانی قصد دارد مدیریت امور زیربنایی راه آهن مهم استراتژیک «راه آهن بالتیک» را تضمین کند.»
ادامه مطلب

فرصت های گردشگری لیتوانی در ترکیه ارایه شددر تاریخ 21 دسامبر 2019 (30 آبان 1398) سفارت لیتوانی در ترکیه به همراه انجمن آژانس های مسافری ترکیه یک گردهمایی جهت بررسی و ارایه فرصت های گردشگری لیتوانی را در کشور ترکیه اجرا نمودند.
ادامه مطلب

مقاله ها

دانشگاه علوم کاربردی اوتنا

 

دانشگاه علمی کاربردی اوتنا یک مؤسسه آموزش عالی مدرن، دولتی و دانشجو محور است که دانشجویان را در زمینه فعالیت های عملی، تحقیقات کاربردی و فعالیتهای حرفه ای آموزش می­دهد و به فارغ­التحصیلان مدرک لیسانس حرفه ای اعطا می کند. به علت وجود همکاری با مؤسسات آموزش عالی در انگلستان، بلغارستان و لتونی دانشجویان می­توانند با اخذ دو یا سه مدرک فارغ التحصیل شوند. همچنین همکاری بین موسسات، به دانشجویان این امکان را می دهد تا تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهند.

ادامه مطلب

کالج ویلنیوس / دانشگاه علوم کاربردی

 

کالج ویلنیوس / دانشگاه علوم کاربردی پذیرای کارهای نوین است. این یک موسسه آموزش عالی انعطاف پذیر و مداوم در حال تغییر است که به طور هماهنگ نیازهای بازار کار را با توسعه مناطق امیدوارکننده از علم و هنر ترکیب می کند. این موسسه آموزش عالی، منعطف و مداوم در حال تغییر است و به طور هماهنگ، نیازهای بازار کار را با توسعه ­ی حیطه های علم و هنر ترکیب می کند.

ادامه مطلب

جاذبه های گردشگری اینستاگرامی لیتوانی؛ 5- نیروگاه هسته ای ایگنالینا

 

نیروگاه هسته ای «ایگنالینا»، یک نیروگاه هسته ای دو واحدی در شهر «ویساگیناس»، لیتوانی است. با توجه به شباهت این کارخانه به نیروگاه هسته ای بدنام چرنوبیل در طراحی راكتور و همچنین نبود ساختمان مهارکننده نیرومند، لیتوانی موافقت كرد كه این كارخانه را به عنوان بخشی از توافق نامه الحاق خود به اتحادیه اروپا ببندد.ادامه مطلب

گزارش ها

لیتوانی بیش ترین تعداد افراد سن بالای باسواد را در اتحادیه اروپا دارد


به گزارش خبرگزاری شینهوا، لیتوانی رتبه اول در میان سایر کشورهای اروپایی را به خود اختصاص داده است که افراد باسواد 30 الی 34 سال آن ها باسواد هستند. این آمار توسط مرکز آمار کشورهای اتحادیه اروپا دریافت و محاسبه شده است.


ادامه مطلب

رشد اقتصاد لیتوانی در بخش سوم سال 2019 میلادی کاهش یافت


رشد اقتصادی لیتوانی در ربع سوم سال 2019 میلادی به روایت موسسه فلش لیتوانی کاهش یافت.

ادامه مطلب

لیست نمایشگاه های 2019 و 2020 لیتواتیلیست نمایشگاه هایی که در سال های 2019 و 2020 در لیتوانی برگزار می شود به ترتیب صنعت مطبوع ارایه شده است.


ادامه مطلب

Mr.Bruzga

The acrodiate ambassador of Republic of Lithuania in Turkey.

View More

Relation between two countries.

View More

Dr.Mohsen Karimi Tabasi

The Honorary consulate of Republic of Lithuania in I.R.Iran.

View More
logo-1.png
Honorary Consulate of the Republic of lithuania in I.R.Iran
Address: No. 1, Changizi Alley, Alef St., Velenjak, Tehran
Phone number: +982122039585
E-mail: Info@lithuania-consulate.ir
Copyright © 2019 Lithuania-consulate.ir All rights reserved. 
Honorary Consulate of the Republic Lithuania in I.R.Iran

Search