تحصیل در لیتوانی

اولین مدارس مستند در لیتوانی در سال 1387 در کلیسای جامع ویلنیوس تاسیس شد. شبکه مدرسه تحت تأثیر مسیحی شدن لیتوانی قرار گرفت. مدارس بعدها به دو نوع روستایی (عمومی) و اشرافی تبدیل شدند؛البته مدارس مذهبی نیز برای کودکان وجود داشت که آن ها با گرایشات کاتولیک تحصیل می کردند و در نهایت به کاهن تبدیل می شدند. 
پیش از آن که دانشگاه ویلنیوس در سال 1579 تشکیل شود، دانشجویان لیتوانیایی در کشورهای دیگر به تحصیل می پرداختند. پس از ویلنیوس، دانشگاه های دیگری نیز تشکیل شد و تحصیل در تمام لیتوانی بومی شد.

کالج

کالج

لیتوانی کالج هایی خصوصی و دولتی دارد.

آموزش ها در این کالج ها به زبان های لیتوانیایی و انگلیسی است.

کارشناسی و ارشد

کارشناسی

معمولاً این آموزش 3 سال به طول می انجامد. پس از این دوره شما مدرک کارشناسی یا کارشناسی حرفه ای را دریافت خواهید نمود.

کارشناسی ارشد

1 یا 2 سال طول می کشد و محتوای این دوره بیش تر تحقیقاتی می باشد.

دکتری و تخصص

دکتری

پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد، دانش آموزان می توانند به دنبال پروژه های تحقیقاتی باشند که منجر به تحصیلات دکترا می شوند. دکترا تنها توسط دانشگاه ها اعطا می شوند.

دانشگاه کلایپدا یک موسسه آموزشی چند رشته ای است و در زمینه علوم دریایی و مطالعاتی که با همراهی شبکه های علمی بین المللی انجام می­شود، پیشرو در کشور و حوزه بالتیک است. دانشگاه کلایپدا درتاریخ  1 ژانویه 1991 تأسیس شد و با سه دانشکده شروع به فعالیت کرد. در حال حاضر، سه دانشکده و سه انستیتوی تحقیق و مطالعه در این دانشگاه فعالیت می­کنند.

بیشتر بدانید
 این دانشگاه از کلینیک های دانشگاه علوم سلامت کائوناس  و بیمارستان آموزشی صلیب سرخ برای آموزش استفاده می کند.


بیشتر بدانید
یکی از بزرگترین دانشگاه های تحقیقاتی در لیتوانی با تمرکز بر تکنولوژی و مهندسی و تاکید قوی بر همکاری های تجاری دانشگاهی است.


بیشتر بدانید

توسعه‌ی علمی لیتوانی در اولین مدرسه­ی آزاد فناوری آغاز شد (در سال­های 1950 – 1990 در موسسه­ی پلی تکنیک کائوناس). این موسسه به خاطر آزمایشگاه­های لرزه نگاری و تحقیقات علمی خود مشهور شده بود.


بیشتر بدانید

دانشگاه ویتائوتاس ماگنوس (VMU)، یک دانشگاه عمومی است که در سال 1922 تأسیس شده است. طبق رتبه بندی جهانی سال 2018، به دلیل موارد بین­المللی خود، دانشگاهی پیشگام محسوب می­شود. به عنوان نتیجه­ای از ترندهای جهانی، دروس زیادی (دروس متنوع و حتی برخی اوقات تمام ترم تحصیلی) به زبان انگلیسی آموزش داده می­شوند، برخی از این موارد توسط استادانی از خارج نیز ارایه می­شود.


بیشتر بدانید
بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه لیتوانی است. در زمینه های علمی متعددی فعال است و دانشجویان، اساتید و دانشمندان بزرگی تربیت نموده است.بیشتر بدانید

این دانشگاه بزرگترین موسسه آموزش عالی است که در شمال لیتوانی واقع شده است و بیش از 70 سال تجربه آموزشی دارد.

بیشتر بدانید
logo-1.png
Honorary Consulate of the Republic of lithuania in I.R.Iran
Address: No. 13, Changizi Alley, Alef St., Velenjak, Tehran
Phone number: +982122039585
E-mail: Info@lithuania-consulate.ir
Copyright © 2019 Lithuania-consulate.ir All rights reserved. 
Honorary Consulate of the Republic Lithuania in I.R.Iran

Search