پارلمان لیتوانی برای هماهنگی قطارها با افراد کم توان، ضرب الاجل تعیین کرد

پارلمان لیتوانی برای هماهنگی قطارها با افراد کم توان، ضرب الاجل تعیین کرد

پارلمان لیتوانی در روز جمعه، یک ضرب الاجل چهارساله برای سازمان راه آهن لیتوانی و ایستگاه های قطار تعیین نمود تا خدمات لازم را برای افراد کم توان ایجاد کنند. این مصوبه پارلمان 71 موافق و 13 رای ممتنه داشت و رای مخالفی در این مورد اخذ نشد.

 

دستورالعمل قبلی که از طرف اتحادیه اروپا ابلاغ شده بود، امسال به پایان می رسد، اما شرکت مجری ایستگاه های قطار نتوانست تمام تعهدات لازم را به انجام برساند.

 

اینگریدا سیمونت، نماینده محافظه کار، خاطر نشان کرد که این اولین باری نیست که مهلت تمدید شده است، که به گفته وی «بسیار شرم آور» است.

 

شرکت مجری بیان کرده است که اگر این مهلت تمدید نشود، مجبور است 32 قطار را به صورت فوری تجهیز کند و این هزینه ای بالغ بر 449 میلیون یورو به شرکت راه آهن تحمیل می کند. پلت فرم های به روز رسانی در ایستگاه های راه آهن و توقفگاه ها، بیش از صد مورد هستند که البته لوازمات و زیرساخت های خاصی نیاز دارند.

 

رگولاتوری اتحادیه اروپا، این موضوع را از سال 2007 مد نظر قرار داده است. در اویل این ماه، مدیریت راه آهن لیتوانی یک برنامه برای بهبود و کاربر پسندی خدمات راه آهن ارایه داده بود این برنامه تا سال 2024 طول می کشید.

با توجه به محاسبات اولیه، برای انجام این دستورالعمل ها 270 میلیون یورو نقدینگی نیاز است.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *