نتیجه نهایی بسکتبال لیتوانی در جام جهانی بسکتبال 2019 چین

نتیجه نهایی بسکتبال لیتوانی در جام جهانی بسکتبال 2019 چین

برخلاف سالیان گذشته تیم­ها مستقیماً به جام جهانی بسکتبال نمی­رفتند، پس تیم­های ملی اروپایی برای رسیدن به این بازی­ها با یکدیگر مسابقه دادند. تیم ملی بسکتبال لیتوانی با عبور از تیم­هایی همچون کرواسی و هلند، جواز حضور در جام جهانی را به دست آورد.

این دوره از بازی­ها در کشور چین برگزار شد و تیم­ها ابتدا براساس قدرت در دسته بندی­های قرعه قرار گرفتند و سپس در گروه­های دور اول حضور یافتند. تیم ملی لیتوانی در سبد قرعه 2 قرار داشت و پس از قرعه کشی در گروه H در کنار کانادا، استرالیا و سنگال جای گرفت.

در دور گروهی اول، تیم لیتوانی بازی­های مقابل کانادا و سنگال را برده و بازی مقابل استرالیا را واگذار نمود و به عنوان تیم دوم راهی دور بعد شد. در دور دوم نیز تیم­ها به صورت گروهی بازی کردند و در این بازی­ها، لیتوانی در گروه L قرار گرفته و یک بازی مقابل فرانسه را واگذار کرده و بازی دیگر در مقابل جمهوری دومینیکن را با برد پشت سر گذاشت ولی حتی با توجه به اختلاف امتیاز بالای خود و بازی­های هجیان انگیزی که انجام داد، به علت قرار گرفتن در رتبه سوم گروهی، نتوانست به دور بعدی بازی ها (یک چهارم نهایی) راه یابد و در نهایت با بازی ها خداحافظی کرد.

 

در انتها و پس از جمع بندی بازی­ها، لیتوانی در رده نهم رنگینک جهانی قرار گرفت.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *