موزه تاریخی تاراکای

موزه تاریخی تاراکای

1- مقدمه

در سالن قلعه­ی جزیره، جایی که فرمانروایان لیتوانی روزگار درخشان خود را گذرانده­اند، می­توانید گذران تاریخ لیتوانی را مشاهده نمایید. این موزه تاریخ کشور و شهر تاراکای را به نمایش گذاشته است. آیتم های معتبریوجود دارند که تاریخ بزرگ و افراد مشهور را دیده اند،این ها بر روی صفحه نمایش نمایش داده می شوند؛ چیزهایی همچون جوایز شکار، مبلمان، پرسلن و ظروف. این موزه هر سال، جشواره قرون وسطی در این موزه اجرا می شود تا از دوران طلایی قدیم مطلع شوند.

 

2- تاریخ

تاریخ موزه تاراکای طی سه بنای تاریخی بررسی می شود: جزیره و قلعه­های شبه جزیره تاراکای و قلعه ی مدینینکای، که در سی کیلومتری جنوب شرقی ویلنیوس واقع شده اند. مدیریت موزه در قلعه ی شبه جزیره مستقر شده است.

 

از زمان تاسیس موزه در سال 1948، یک کلکسیون ارزشمند جمع آوری شده است: مصنوعات باستان شناسی، شواهد نشانه شناسی، نسخ خطی و نشریات نادر، آثار هنرمندان و هنرمندان قدیمی و همچنین موارد دیگری که منعکس کننده تاریخ لیتوانی و جهان است.

این موزه محلی برای نمایشگاه های دائمی دارد و گاهی نیز نمایشگاه های موقتی نیز برپا می کند. کارکنان موزه در کنفرانس ها و سمینارهای علمی شرکت می کنند، جشن ها و رویدادهای دیگر را سازماندهی می کنند و سمینارهای آموزشی را برای راهنماهای آژانس های مسافرتی ترتیب می دهند.

موزه تاریخ تراکای، مشاور مدسه – موزه ای برای مدرسه ویتائوتاس ماگنوس ، مدرسه  موزه اوکشتادواریس و موزه ی راه لیتوانی در شهر ویویس است.

 

3- اطلاعات خدمات

نشانی: تاراکای، کارایمو، خیابان 43 سی

 

مارچ، آپریل، اکتبر

سه شنبه تا یکشنبه 10 – 18

 

می تا سپتامبر

دوشنبه تا یک شنبه 10 – 19

 

نوامبر تا فوریه

سه شنبه تا یک شنبه 9 – 17

 

آخرین بازدید کنندگان، نیم ساعت قبل از اتمام زمان موزه، پذیرش می شوند.

در روزهای تعطیل ملی، موزه یک ساعت دیرتر بسته می شود.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *