مجریان تورهای گردشگری نیز مسئول آزمایش گردشگران خواهند بود

مجریان تورهای گردشگری نیز مسئول آزمایش گردشگران خواهند بود

دولت لیتوانی تصمیم گرفته است  از 10 مارس همه مسافران و گردشگران باید نتیجه منفی آزمایش ویروس کرونا را ارائه دهند و شرکت های حمل و نقل و مجریان  تورهای گردشگری مسئول این امر خواهند بود.

در روز جمعه، هیئت دولت تصمیم روز چهارشنبه خود را اعلام کرد. پیش تر از این، شرکتهای حمل و نقل این مسئولیت را بر عهده داشتند.

وزیر بهداشت Arunas Dulkys در جلسه کابینه گفت: این تغییر باید کنترل دقیق تر مسافران ورودی و خروجی را تضمین کند تا همه مسافران مجبور به آزمایش شوند و در نتیجه امکان سازماندهی بهتر در فرودگاه ها و مکان های دیگر فراهم می شود. بنابر این تصمیم، مجریان تورها و ارائه دهندگان خدمات گردشگری در کنار شرکت های حمل و نقل قرار می گیرند.

نخست وزیر Ingrida Simonyte بیان کرد: طبق تصمیم روز چهارشنبه، افرادی نیز که با پروازهای چارتر باز می گردند، ملزم به انجام آزمایشات هستند.

وی گفت: در چنین شرایطی مسئله مهمتر از این است که چه کسی مسئول اطمینان این امر است، شرکت های حمل و نقل یا مجریان تورهای گردشگری.

دولت لیتوانی روز چهارشنبه تصمیم گرفت که همه افرادی که به لیتوانی می آیند و از این کشور بازمی گردند  باید حداکثر سه روز قبل آزمایش داده و نتیجه آزمایش آنها منفی باشد. این قانون از 10 مارس لازم الاجرا می باشد.

(5 مارس 2021)

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *