لیتوانی فرآیند ورود خارجی­ها را تسهیل می­کند

لیتوانی فرآیند ورود خارجی­ها را تسهیل می­کند

سازمان مهاجرت لیتوانی در تاریخ یکم جولای 2019 میلادی (دهم تیرماه 1398) قوانین جدید مهاجرت و اقامت لیتوانی را اعلان نمود.

 

با توجه به این اعلان، ، افرادی که از یک خارجی دعوت می کنند، دیگر نیازی به تایید دعوتنامه در سرویس مهاجرتی ندارند، زیرا تمام مراحل مربوط به تایید یک دعوت خارجی، به صورت اتوماتیک صورت می گیرد. به این ترتیب، دعوت کننده دیگر مجبور به ارسال درخواست به سازمان ملی مهاجرت نمی باشد.

 

برای دریافت یک ویزای شینگن، دعوت کننده تنها یک نامه واسط را ارسال می کند که تأیید کننده تعهد دعوت کننده به مراقبت از نیازهای شخص ثالث را تایید می کند.

 

دعوت نامه های خارجی برای ورود به لیتوانی رایگان است و تعداد آنها محدود نمی باشد.

 

لیتوانی نیز در صدد اصلاح روش برای صدور و اصلاح مجوز اقامت برای خارجیان است. رویه های پردازش درخواست برای صدور مجوز اقامت، تصویب مجوز و صدور مجوز اقامت، ادغام خواهند شد.

 

پس از ادغام فرآیندها، اطلاعات بیومتریک خارجیان پس از دریافت یک درخواست برای صدور مجوز اقامت یا اصلاح آن، صورت می گیرد و پس از اتخاذ تصمیم مثبت، تولید مجوز به طور خودکار آغاز خواهد شد.

 

یک خارجی پس از ارسال یک درخواست برای صدور مجوز اقامت یا مجوز اقامت دائمی، هزینه آن را می پردازد، به استثنای مواردی که افراد از این مبلغ معاف می شوند، به نحوی که طبق قوانین تعریف شده باشد.

 

اداره مهاجرت همچنین هشدار می دهد که برای درخواست مجوز اقامت یا اصلاحیه آن باید هزینه های لازم برای صدور سند را تهیه نماید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *