لیتوانی برای اولین بار در دنیا «رمز سکه» تولید می کند !

لیتوانی برای اولین بار در دنیا «رمز سکه» تولید می کند !

در اوایل سال 2020 میلادی، بانک مرکزی لیتوانی برای اولین بار در دنیا اقدام به جمع آوری «رمز سکه» می کند. این سکه های رمزنگاری شده تنها 24 هزار واحد تولید خواهد شد و به عنوان ابزاری برای پرداخت و گردش مالی نخواهد بود.

لیتوانی، تلاش می کند به کشوری به عنوان مرکز سرمایه گذاری دنیا تبدیل شود، به همین دلیل برای اولین بار به عنوان یک کشور، نسبت به جمع آوری «رمز سکه» اقدام خواهد کرد. طبق اعلان های صورت گرفته، این پول با سکه های دیجیتال تفاوت هایی دارد و تنها با هدف پشتیبانی و جمع آوری تولید می شود.

طبق این پروژه، بانک مرکزی لیتوانی در زمینه پول دیجیتال تجربه کسب می کند؛ این پول برای اهداف جمع آوری تولید می شود و در زمینه پرداخت کاربرد نخواهد داشت. از اهداف این پروژه، ورود به دنیای پول دیجیتال و ارزیابی خدمات مبتنی بر فناوری بلاکچین می باشد.

بانک مرکزی لیتوانی، یکی از سه کشور حوزه بالتیک با جمعیتی در حدود 2 میلیون و هفتصد و نود و چهار نفر، برخی اقدامات در زمینه پول دیجیتال را به انجام می رساند. این کشور که سرمایه گذاری زیادی در نوآوری دارد، در تلاش است تا بسیاری از طرح های رمزنگاری توجهات را به کشور خود جلب کند و فرصت های بسیار خوبی را برای چنین ابتکارات در نظر می گیرد.

در حقیقت، در فوریه سال 2019، بانک مرکزی لیتوانی راه پرداخت با ارز رمزنگاری را هموار کرد و اجرای این فرآیند را تحقق بخشید. با این پروژه ابتکاراتی که قبلاً قادر به دریافت مستقیم پرداخت های رمزپایه نبودند، با همکاری با ارائه دهندگان خدمات شخص ثالث، این شانس را داشتند که مستقیماً به صورت رمزپایه پرداخت کنند.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *