لیتوانیایی های مشهور

Check out our Latest News!

لیتوانیایی های معروف در جهان

چه موضوعی جالب تراز گفتگو با لیتوانیایی ها که به قدیمی ترین زبان زنده هند و اروپایی صحبت می کنند ؟ نه ، شما نیازی به صحبت با لیتوانیایی ها نخواهید داشت ، مگر اینکه تمایل داشته باشید این کار را انجام دهید – لیتوانیایی ها یکی از تحصیل کرده ترین و چند زبانه ترین افراد در اروپای مرکزی و شرقی هستند. ما می خواهیم برخی از موضوعات را برای یک مکالمه جذاب با ایتالیایی های شمالی – همانطور که گاهی اوقات به دلیل احساسات خود نامیده می شویم – درباره مواردی که باعث شهرت ما در سراسر جهان شده اند ، پیشنهاد دهیم.

زایرینس ساویکس، یکی از بزرگترین مردان قدرتمند جهان است در لیتوانی زندگی می کند. او شش بار پیاپی برنده Arnold Strongman Classic شده است! علاوه بر این ، ساویکس رکوردهای مختلفی را که توسط ورزشکاران قدرتمند لیتوانیایی و جهانی ثبت شده است ، شکسته و برنده تعدادی از مسابقات قوی ترین مردان در سطح ملی و جهانی شده است.
آرویداس سابونیس یک بسکتبالیست افسانه ای لیتوانیایی است که در سال 1999 بازدید کنندگان از وب سایت NBA.com به عنوان بهترین بازیکن خارجی NBA انتخاب شد و در سال 2010 در تالار مشاهیر FIBA ثبت شد. او در کتاب رکوردهای لیتوانی با 233-6 سانتی متر بلندترین مرد ثبت شده است .
جورج مسیوناس ( 08 11 1931–09 05 1978) ، یکی از بنیانگذاران جنبش معروف فلوکسوس – که یک جریان میان رسانه ای میان هنرمندان و آهنگسازان و طراحان مختلف هنری است که همچنان ادامه دارد – یک هنرمند متولد لیتوانیا است .او در کایوناس به دنیا آمد و در نیویورک زندگی و کار می کرد. اگر هر زمان به ویلنیوس آمدید ، باید از مرکز هنرهای معاصر بازدید کنید که در آن نمایشگاه دائمی فلوکسوس وجود دارد. با قدم زدن در خیابان گدمیناس ، خیابان اصلی ویلنیوس ، ممکن است یک مکان منحصر به فرد برای فلوکسوس پیدا کنید. این مکان در آوریل 2010 افتتاح شد ، فضای اجرایی آن تقریباً 200 هنرمند از ژانرهای مختلف را گرد می آورد.
نیویورک خانه و محل کار یکی دیگر از هنرمندان لیتوانیایی است که ، در واقع ، از نزدیک با جورج ماسیونا ، اندی وارهول ، نیکو ، آلن گینزبرگ ، یوکو اونو ، جان لنون و سالوادور دالی در ارتباط بود. آن مرد جوناس مکاس یک فیلمساز است که اغلب او را پدرخوانده سینمای آوانگارد آمریکا خوانده اند. در سال 1964 ، او “فیلمسازان Cinémathèque” را بنیان نهاد ، که در نهایت به بایگانی فیلم های گلچین ادبی تبدیل شد – یکی از بزرگترین مراکز فیلم های پیشرو در جهان.
موزه هنر مدرن روباز پارک های یوروپوس ، واقع در نزدیکی ویلنیوس ، در کنار سایر آثار هنری جذاب ، بزرگترین هزارتوی مجسمه سازی ساخته شده از دستگاه های تلویزیونی LNK Infotre را دارد. این مجسمه ، ساخته شده توسط جینتاراس کاروساس ، بزرگترین اثر هنری جهان است. کتاب رکوردهای جهانی گینس این واقعیت را تأیید می کند که این مجسمه از حدود 3000 دستگاه تلویزیون ساخته شده و مساحت آن 3135 متر مربع است.

تصور می شود آریناس ماتلیس ، کارگردان فیلم مستند لیتوانیایی ، در سال 2006 بیشترین سهم را در گسترش نام لیتوانی در خارج از کشور داشته است. مستند او “قبل از پرواز به زمین” ، زندگی کودکان تحت درمان سرطان و درس های عشق را نشان می دهد ، ایمان و نیرویی که در بیمارستان می آموزند ، جوایزی را در جشنواره های بین المللی فیلم بروکلین و سیلوردوک (ایالات متحده) ، جایزه انجمن کارگردانان آمریکا و جوایز بسیاری از جشنواره های فیلم آمستردام ، مادرید و لایپزیگ کسب کرده است. فیلم وی همچنین در لیست 61 فیلم واجد شرایط نامزدی اسکار بهترین فیلم خارجی قرار گرفت.
جوزاس استاتکویسیوس برجسته ترین طراح لباس لیتوانیایی ، نیز در شناخته شدن نام لیتوانی در جهان سهیم بوده است. وی همچنین یک طراح مشهور لباس تئاتر ، یک آرایشگر حرفه ای و گریمراست . او اولین طراح لیتوانی است که طرح های خود را در صفحات مجلات مد جهان ارائه داده است. او عطر خود را ساخته و دو کتاب مد منتشر کرده است. زنان مشهوری در جهان لباسهای طراحی شده توسط استاتکویسیوس را می پوشند .
آیا می خواهید نام یکی از شجاع ترین خلبانان اکروباتیک حرفه ای لیتوانی را بدانید؟ هر لیتوانیایی می گوید این جورجیس کایریسJurgis Kairys است. وی برنده بسیاری از مسابقات قهرمانی اکروباتیک در اروپا و جهان است. نام وی در میان لیتوانیایی ها مشهور قرار گرفت، زیرا او در زیر پل های رودخانه نریس پرواز کرد و پرواز حیرت انگیز خود را در موقعیت معکوس زیر پل عابر پیاده در کاوناس انجام داد. اما این همه ماجرا نیست: کیریس چندین مانور هوایی را اختراع کرده است ، از جمله “چرخ Kairys” یا اولین کسی است که با موفقیت مانور کبری را در هواپیمای پروانه ای انجام می دهد (قبلا این شاهکار فقط در برخی از هواپیماهای جنگی ساخت روسیه انجام می شد) .
ریش مرد چند کیلوگرم می تواند باشد؟ “63.2 کیلوگرم” – این رکورد به آنتاناس کنتریماس تعلق میگیرد هنگامی که در سپتامبر 2007 یک زن را 10 سانتی متر از زمین بلند کرد ، رکورد جهانی گینس را ثبت کرد.