قطارهای کانتینری لیتووانی-بلاروس و اوکراین 21 درصد افزایش فعالیت داشتند

قطارهای کانتینری لیتووانی-بلاروس و اوکراین 21 درصد افزایش فعالیت داشتند

وزارت زیر ساخت های اوکراین در بیانیه ای اعلام کرده است که میزان حمل و نقل کانتینری توسط قطار حمل و نقل ترکیبی وایکینگ در ژانویه سال 2020، 21 درصد افزایش یافته است. اوکراین و لیتوانی حمل و نقل کانتینر را با قطار Containerships لیتوانی – بلاروس و اوکراین ترتیب می دهند.

وی گفت: «امروز، همکاری های اوکراین و لیتوانی در زمینه زیرساخت های حمل و نقل از یک جهت رو به رشد، از جمله در زمینه حمل و نقل بین المللی باری از طریق راه آهن در حال پیشرفت است. قطار وایکینگ و قطار Containerships پروژه های مهم لجستیکی بین المللی هستند، اجرای موفقیت آمیز چشم انداز جذب اضافی بار برای هر دو کشور را باز می کند.» ولادیسلاو کریلیکی وزیر امور زیربنایی اوکراین در دیداری در لهستان در اروپا در مورد کارپات بین المللی گفت. همایش در تاریخ 21-22 فوریه برگزار شد.

این وزارتخانه اعلام کرده است که لیتوانی شریک استراتژیک مهم اوکراین برای به روز کردن زیرساخت های ملی و تحقق پتانسیل ترانزیت در ترافیک دریای سیاه و دریای بالتیک است.

وزیر حمل و نقل و ارتباطات لیتوانی، جاروسلاو نارکوویچ، به نوبه خود، به اهمیت همکاری موفق بیشتر در زمینه زیرساخت های حمل و نقل برای روابط اقتصادی اوکراین و لیتوانی اشاره کرد و دوباره بر تمایل به توسعه و تعمیق روابط دو جانبه تأکید کرد.

علاوه بر این، وزیران هر دو کشور در مورد وضعیت و چشم انداز توسعه همکاری های اوکراین و لیتوانی در زمینه زیرساخت ها و مشارکت مشترک در پروژه های لجستیکی بین المللی گفتگو کردند.

وی گفت: «طرفین از هر طریق مصمم هستند تا موانع حمل و نقل جاده ای بین المللی را رفع کنند. در مرحله اول ، موضوع مبادله چندین بار اجازه حمل و نقل در دست اجرا است.»

مسیر قطار حمل و نقل ترکیبی وایکینگ از اوکراین، بلاروس و لیتوانی عبور می کند و زنجیره خطوط کانتینر و خط حمله در منطقه بالتیک را با سیستم مشابه دریاهای سیاه، مدیترانه و خزر متصل می کند. طول کل مسیر آن 1،753 کیلومتر است.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *