سفر

Check out our Latest News!

قبل از آمدن به لیتوانی، به این فکر کنید که چه چیزهایی را می خواهید در این کشور ببینید و چه کارهایی انجام دهید. لیتوانی علی رغم اینکه کشور نسبتاً کوچکی است، انواع فعالیت های تفریحی و سرگرمی و لیست گسترده ای از جاذبه های گردشگری – در حدود 1000 مورد –  را به بازدیدکنندگان پیشنهاد می کند. بنابراین، ما توصیه می کنیم علاوه بر شهرهای اصلی سعی کنید بیشتر مناطق کشور را هم ببینید. خواهید دید که وضعیت جاده ها در این کشور برای مسافرت با اتومبیل کاملا مناسب است و همچنین شما می توانید با قطار یا اتوبوس به هر مکانی از کشور سفر کنید. سعی کنید در مکانهای ثبت شده در  یونسکو و میراث ملی توقف کنید، از مناطق مختلف با مردم و فرهنگ متفاوت بازدید کنید، غذای های اصیل را بچشید، در مکان های ارزشمند فرهنگی، معماری و موزه ها توقف داشته باشید، در پارک ها قدم بزنید و از زیبایی مناظر مملو از دریاچه ها و رودخانه ها لذت ببرید.

ما همچنین برای کسانی که ترجیح می دهند اوقات فراغت خود را به طور فعال تری سپری کنند، پیشنهادات زیادی  داریم. آنها می توانند با قایق از رودخانه های با جریان سریع عبور کنند و یا با دوچرخه در کشور گشت بزنند، سوار گلایدر شوند و یا با بالون پرواز کنند.

شهروندان 78 کشور نیازی به ویزا ندارند، با این حال بعضی از آنها باید پاسپورت دیپلماتیک، خدماتی، ویژه یا بیومتریک داشته باشند. بنابراین قبل از سفر، مطمئن شوید که آیا ویزا مورد نیاز است یا خیر و چگونه می توانید آن را دریافت کنید.

قبل از آمدن به لیتوانی و در طول اقامت خود، کمی وقت بگذارید و برخی از عبارات کلیدی را به زبان لیتوانیایی فرا بگیرید. اطلاعات مهمی مانند محدودیت سرعت در جاده های کشور، نحوه یافتن آدرس و مسیرها، تماس با تاکسی های معتبر، نحوه کسب اطلاعات و درخواست کمک را نیز فراموش نکنید.

خوب است بدانید که زبانهای لیتوانیایی، انگلیسی و روسی سه زبان پر کاربرد در این کشور هستند و واحد پول این کشور یورو می باشد.