رئیس جمهور با پاپ دیدار کردند

رئیس جمهور با پاپ دیدار کردند

رئیس جمهور نائوسدا به همراه بانوی اول، در تایخ هشتم نوامبر 2019 با پاپ فرانسیس در واتیکان دیدار کردند. طی این دیدار تاریخی، که اولین دیدار در دفتر شخصی خود بود، رئیس جمهور از این پدر مقدس به دلیل توجه به کشور لیتوانی و دعای خیر ایشان برای کشور و مردم تشکر کردند.

طی این مکالمه رئیس جمهور از حمایت خارق العاده لیتوانیایی که از طرف مقدس مقدس در زمان اشغال و همچنین توجه ماندگار به ملت ما نشان داده، ابراز قدردانی کرد. رئیس جمهور همچنین یادآوری کرد که انتصاب اسقف اعظم کائوناس، به عنوان کاردینال، نشانه احترام استثنایی برای لیتوانی بود؛ «هرگز قبل از این، لیتوانی از داشتن دو کاردینال به یکباره مفتخر نشده بود.»

رئیس جمهور مراتب احترام و حمایت خود را نسبت به فعالیت های پدر مقدس ایلاغ کردند، تلاش­ ها در زمینه صلح جهانی، خلع سلاح هسته ای، حفظ قانون تحت قوانین بین المللی، حفظ محیط زیست، حفظ کرامت انسانی و احترام به شأن بانوان. رئیس جمهور به پاپ آرزوهای مشترک لیتوانی و واتیکان را یادآوری نمودند و این خصوص با یکدیگر بحث و گفتگو نمودند.

رئیس جمهور در مورد اهداف دوره وظیفه خود، که به رسالت مقدس مرتبط است، به پاپ فرانسیس گفتند: «سیاست های اجتماعی لیتوانی، خانواده های آسیب پذیر، مردم مناطق و سالمندان هدف قرار گرفته و همچنان ادامه خواهد داشت. من فکر می کنم که سیاست های فعال اجتماعی باید هدف اصلی هر کشوری باشد. ما باید به همه افراد اطراف خود در میان بگذاریم و بیشتر مورد توجه قرار دهیم تا نسبت به افراد ضعیف و فقیر توجه بیشتری داشته باشند.»

در پایان دیدار، رئیس جمهور آرزوهای مردم لیتوانی را به پاپ فرانسیس اهدا کرد. رئیس جمهور پس از دیدار با پاپ با کاردینال پیترو پارولین، وزیر امور خارجه مقدس، برای گفتگو در مورد روابط دوجانبه لیتوانی و ایتالیا و موضوعات سیاست خارجی دیدار و گفتگو کرد. رئیس جمهور و کاردینال درباره وضعیت امنیتی در جهان و با تمرکز بر تهدیدات ترکیبی و امنیت سایبر گفتگو کردند. اوضاع در اوکراین و همچنین سیاست مهاجرت نیز مورد توجه قرار گرفت.

رئیس جمهور و بانوی اول از نمازخانه «بانوی ما از دروازه های سحر» و «نمازخانه بانوی ما از چستوكووا در باسیلكای سنت پیتر» بازدید كردند و در مقبره پاپ ژان پاول دوم گل گذاشتند.

 

امروز جلساتی با رئیس جمهور ایتالیا سرجیو متارلا و نخست وزیر جوزپه کونتی نیز برنامه ریزی شده است.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *