دانشگاه ویلنیوس در رتبه 400ام در رتبه بندی جهانی قرار گرفت

دانشگاه ویلنیوس در رتبه 400ام در رتبه بندی جهانی قرار گرفت

دانشگاه ویلنیوس در آخرین رتبه بندی QS در سال 2022  به بالاترین رکورد خود یعنی  400 ام در جهان رسیده است. این بالاترین رتبه دانشگاه های لیتوانی در رتبه بندی جهانی  QS است.

این دانشگاه سال گذشته در رتبه 423 قرار داشت.

پروفسور Rimvydas Petrauskas، رئیس دانشگاه ویلنیوس گفت: “قرار گرفتن در میان 400 دانشگاه برتر جهان یک موفقیت بزرگ برای آموزش عالی لیتوانی است و گواه این واقعیت است که کشور ما تمام پیش نیازهای لازم برای بالاترین سطح علوم و مطالعات بین المللی را دارد.”

وی افزود: “من مطمئن هستم که ما به اندازه کافی شایسته هستیم که  خود را در میان بهترین دانشگاههای جهان قرار دهیم و از بالاترین استانداردهایی که در جوامع علمی بین المللی وجود دارند، پیروی کنیم. این مسئله مستلزم گفتگوی سازنده و مداوم با مقامات دولتی است تا بودجه علمی و مطالعاتی امکان برنامه ریزی برای یک چشم انداز بلند مدت را فراهم می کند. ”

دانشگاه فنی گدیمیناس ویلنیوس در جایگاه 751-800 ام قرار دارد، دانشگاه فنی کائوناس و دانشگاه ویتاوتاس مگنوس کائوناس، جایگاه 800 تا 1000 ام را در اختیار دارند.

دانشگاه های آمریكا و انگلستان – موسسه فنی ماساچوست، آكسفورد ، استنفورد، كمبریج و هاروارد – همانند قبل، امسال نیز در بالای لیست قرار دارند.

(9 ژوئن 2021)

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *