Blog Timeline Sidebar Right

Check out our Latest News!

مارس 2021

روز استقلال لیتوانی

مراسم روز استقلال لیتوانی در تاریخ 19 اسفند ماه 1397، مصادف با 11 مارس 2019 میلادی در محل هتل بزرگ تهران و با حضور جمعی از نمایندگان مجلس، وزارت امور خارجه و بازرگانان برگزار گردید. (بیشتر…)

پارک ملی تاریخی تاراکایی

مقدمه در جمهوری لیتوانی، 5 پارک ملی و 32 پارک منطقه ای وجود دارد که 11 درصد از سطح کشور را به خود اختصاص داده است. پارک ملی تاریخی تاراکایی، کوچک­ترین پارک ملی لیتوانی می­باشد. این منطقه از این جهت از سایر مناطق جدا می­شود که در مرکز سیاسی باستانی لیتوانی قرار داشته و طبیعت...

پارک ملی؛ دزوکیجا

1- مقدمه پارک ملی دزوکیجا بزرگ­ترین منطقه­ی حفاظت شده در لیتوانی است (697 کیلومتر مربع) و متراکم­ترین بخش جنگلی کشور است (91% از پارک را مناطق جنگلی تشکیل داده، اکثر درختان کاج هستد). (بیشتر…)

نخستین کنسولگری لیتوانی در ایران

در تاریخ ۱۲ دسامبر ۲۰۱۷ اولین کنسولگری افتخاری جمهوری لیتوانی افتتاح شد . آقای محسن کریمی طبسی، یک تاجر موفق، به عنوان کنسولگر افتخاری جمهوری لیتوانی منصوب شد و مسئولیت کنسولکری را به عهده گرفت (بیشتر…)

وزیر امور خارجه لیتوانی با معاون رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد

در تاریخ ۸ ژوئن، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در دومین روز از سفر خود به جمهوری لیتوانی، با لیناس لینکه ویشوس وزیر امورخارجه این کشور دیدار و گفتگو کرد (بیشتر…)

تعامل لیتوانی و ایران برای توسعه گردشگری/ لیتوانی پیشنهاد صدور ویزای گروهی گردشگران را پذیرفت

کنسول افتخاری لیتوانی در ایران از تمایل دولت آن کشور برای گسترش همکاری‌های گردشگری با ایران در شرایط تحریم خبر داد و گفت: هیاتی که هفته آینده از لیتوانی به ایران سفر خواهد کرد، درباره تسهیلات ویزا برای اتباع دو کشور، با مقامات ایرانی به مذاکره می‌نشیند. وزارت خارجه لیتوانی پیشنهاد صدور «ویزای گروهی...