برنامه اقدام ملی تغییر اقلیم در لیتوانی تصویب شد

برنامه اقدام ملی تغییر اقلیم در لیتوانی تصویب شد

دولت لیتوانی برنامه جامع انرژی و اقلیم این کشور را (2021 الی 2030) به روز رسانی نمود. ارزش این برنامه 14 میلیارد یورو می باشد.

وزیر انرژی، زیگیمانتاس واسیوناس: «این برنامه شامل کسب وکار، سازمان های غیر دولتی و شهروندان است تا از این برنامه اطاعت کرده و نگرانی کل جامعه رفع شود. برنامه تغییر وضعیت آب و هوایی لیتوانی بلند پروازانه است و باید به عنوان راهنمایی برای سرمایه گذاری در چشم انداز مالی بعدی اتحادیه اروپا باشد.»

این طرح اقدامات لیتوانی را برای مبارزه با تغییرات آب و هوا در دهه آینده پیش بینی می کند. پنج برنامه کلیدی در این برنامه تعیین شده است:

کاهش وابستگی به سوخت های فسیلی

بهره وری انرژی

امنیت انرژی

توسعه بازار انرژی داخلی

توسعه تحقیقات و نوآوری

 

طبق این برنامه، لیتوانی باید تا سال 2030 منابع انرژی تجدیدپذیر را داشته باشد که 45 درصد از کل انرژی مصرفی خود را شامل می شود.

در صورت عملی شدن همه اقدامات، انتشار گازهای گلخانه ای در بخش حمل و نقل لیتوانی 8.1 درصد، در کشاورزی 9.1 درصد، در صنعت 9.8 درصد و در بخش مدیریت پسماند 52.4 درصد کاهش می یابد.

این وزارتخانه در بیانیه گفت: «برنامه ملی به كمسیون اروپا ارسال می شود كه انتظار می رود ارزیابی خود را درباره برنامه های ملی تا ژوئن سال 2020 ارائه دهد.»

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *