بانک مرکزی لیتوانی نسبت به محدودیت های مالی در سال 2020 میلادی اطلاعیه داد

بانک مرکزی لیتوانی نسبت به محدودیت های مالی در سال 2020 میلادی اطلاعیه داد

به گزارش خبرگزاری شینهوا، بانک مرکزی لیتوانی شاخص تولید ناخالص ملی لیتوانی را برای سال آینده میلادی پیش بینی نمود و نسبت به محدودیت های مالی در سال آینده، متذکر شد.

بانکی لیتوانی اعلان نمود که پس از رشد 3.7 درصدی در اقتصاد آن کشور طی سال 2019، رشد اقتصادی چیزی در حدود 2.5 درصد خواهد بود.

رئیس بخش اقتصاد و سرمایه بانک مرکزی لیتوانی، آقای گدمینوس سیمکوس بیان داشت: «در این سال که رو به انتها است، در واقع ما حاصل تلاش سال 2019 را جشن می گیریم، زیرا طی این سال رشد اقتصادی خوبی داشتیم، در هر حال به آمدن سالی نگاه می کنیم که رشد اقتصادی ما در آن کم تر از سال قبل خواهد بود. صادرات و سرمایه گذاری مقداری رشد خواهد داشت ولی در بهترین شرایط خود نخواهد بود.»

بانک مرکزی متذکر شد که تغییر در شرایط بازار آزاد نیز محدود خواهد بود. شرکت ها فضای کم تری برای افزایش دستمزد دارند در حالی که افزایش استخدام نیز پیش بینی می شود و عامل موثری بر تولید ناخالص ملی خواهد بود. با توجه به آخرین موارد ارایه شده از طرف بانک مرکزی لیتوانی، دستمزدها در سال 2020 میلادی، 6.7 درصد افزایش خواهند داشت. بانک مرکزی پیش بینی تورم خود را برای سال آینده با 0.1 درصد افزایش نشان داد و اکنون انتظار دارد که تورم در سال 2020 به 2.3 درصد می رسد.

 

وزارت دارایی لیتوانی انتظار دارد تولید ناخالص داخلی این کشور در سال 2020 به میزان 2.4 درصد افزایش یابد، در حالی که طبق پیش بینی های وزارتخانه منتشر شده در سپتامبر، تورم متوسط سالانه 2.3 درصد باید باشد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *