از نخستین Plantarium لیتوانی دیدن کنید

از نخستین Plantarium لیتوانی دیدن کنید

به نقل از پورتال توریستی Vis Kaunas: اولین پلانتاریوم در لیتوانی به طور رسمی در 19 ژانویه 2020 در Kaunas افتتاح شد. خیر، غلط املایی وجود ندارد! فضای 200 متر مربعی واقع در شهرک خرید اروماس به اندازه رمز و راز و قدرت شفابخشی گیاهان و به همان اندازه است.

این مکان جادویی توسط خانم Aistė Virketė، ساخته شده است، دارای طبیعتی دلپذیر و جزئیات و هماهنگی خاصی است. Aistė با رشد گل های خود، دو سال از زندگی خود را به مراقبت از گیاهان فراموش شده یا بیمار اختصاص داده است. او با گذراندن ماه ها در یک روستای منطقه Kaunas ، تصمیم گرفت تا مشاغل کوچک مسئولیت اجتماعی خود را به دومین شهر بزرگ لیتوانی منتقل کند.

هرچند کسانی که انتظار دارند با یک جنگل وحشی روبرو شوند تصوری اشتباه دارند. با وجود گیاهان فراوان و به لطف توانایی های حرفه ای یک عکاس، فضا مناسب و راحت به نظر می رسد، به اندازه کافی برای جلسات و سمینارها بزرگ است. به بازدید کنندگان نوشیدنی های سالم عرضه می شود و می توانند گیاهان را در این محل خریداری و حتی مبادله کنند.

 

قدرت شفابخشی گیاهان

Aistė به قدرت شفابخشی گیاهان و طبیعت ایمان محکمی دارد. صلاحیت وی باعث عضویت در انجمن پزشکی جنگل ژاپن شده است. حتی کارشناسان بین المللی نیز از دانش کامل وی در مورد مشخصات گیاهان تحت تأثیر قرار گرفته اند.

هدف Aist این است که با استفاده از رویدادها و کارگاه های مشترک افراد و جامعه را به محیط زیست آگاه کند. او پلاناریوم را به عنوان یک دفتر مرکزی برای همفکران خود تصور کرده است.

هنگامی که جوان لیتوانیایی ساخت پناهگاه گیاهان خود را آغاز کرد، او نمی دانست که در کشور خود به یک فرد مشهور تبدیل می شود و نامزد زن سال در کاوناس می شود!

بنابراین، وقتی از Kaunas بازدید می کنید، فراموش نکنید که به Pramonės pr. خیابان 14 در شهرک خرید اروماس نیز سر بزنید. Aistė Virketė در آنجا حضور خواهد داشت تا کار خود را به شما نشان دهد و به تمام سوالات پاسخ دهد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *