رئیس دیپلماسی لیتوانی درباره توسعه روابط دوجانبه با رئیس جمهور ایران صحبت می کند
۱۳۹۶-۰۳-۰۷
افتتاح نمایشگاه عکاسی با موضوع لیتوانی توسط ماریوس جویایسا “Unseen Lithuania”
۱۳۹۶-۱۰-۰۹
در روز 29 ماه مه، وزیر امور خارجه لیتوانی لینس Linkevičius و معاون وزیر امور اقتصادی و امور مالی، رئیس سازمان سرمایه گذاری، کمک اقتصادی و فنی ایران محمد خزاعی، توافقنامه بین دولتی را درباره همکاری اقتصادی امضا کردند. ایران و لیتوانی توافق کرده اند که همکاری اقتصادی دو طرف مفید خود را در زمینه های متقابل، از جمله صنعت، انرژی، حمل و نقل، علم و فناوری، فناوری اطلاعات، کشاورزی و دیگران، ترویج، تقویت و تنوع کنند.
این دو طرف قادر خواهند بود شرایط مطلوب اقتصادی ایجاد کنند و نهادهای اقتصادی، از جمله شرکت های کوچک و متوسط ​​را قادر می سازند تا ارتباطات و همکاری مستقیم برقرار کنند. برای کمک به دستیابی به هدف این توافق نامه، کمیسیون بین المللی دولتی لیتوانی-ایران در مورد همکاری اقتصادی. نماینده Linkevičius، همچنین با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران، که با پتانسیل مطالعات زیست محیطی در دانشگاه لیتوانی، فعالیت های مراکز دسترسی و دانشگاه ها آشنا بود. وزیر کشور اشاره کرد که موسسات آموزش عالی در کشور خود به ایالات متحده شناخته شده است. او همچنین معتقد است که همراه با بازرگانان راهی پیدا خواهد کرد که با سیستم آموزشی در لیتوانی آشنا شود.
در جلسه با رهبری وزارت کشاورزی ایران، وزارت کشاورزی ایران. Linkevičius همچنین اشاره کرد که توافق در مورد همکاری اقتصادی، طرفین قادر خواهند بود به سرعت در مورد موافقت نامه های تخصصی، میان ادارات موافقت کنند. به گفته وزارت امور خارجه، ایالات متحده امیدوار است که آماده پذیرش چنین توافقاتی در زمینه فناوری کشاورزی و مواد غذایی باشد.
انجمن بازرگانی ایران و لیتوانی نیز در جریان سفر وزیر امور خارجه به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد.
"من امیدوارم که شرکت های لیتوانی نیز از روابط شدید بین لیتوانی و ایران بهره مند شوند. Linkevičius گفت: "رویداد کسب و کار امروز، که توسط 100 بازرگان از هر دو کشور مورد توجه قرار گرفته است، بهترین اثبات آن است."
در جریان رویداد کسب و کار، نمایندگان لیتوانی وضعیت اقتصادی لیتوانی را در بر داشت، توانایی کسب و کار صادرات و کسب و کارهای نوآورانه، از جمله بیوتکنولوژی، صنعت مهندسی، تعمیر هواپیما و صنایع غذایی را ارائه داد.

بازدید: 96

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *