افتتاح نمایشگاه عکاسی با موضوع لیتوانی توسط ماریوس جویایسا “Unseen Lithuania”
۱۳۹۶-۱۰-۰۹
افتتاح کنسولگری لیتوانی در ایران
۱۳۹۶-۱۰-۱۰

لیتوانی ناشناخته

نویسنده آقای ماریوس جوويسا
سفر من به دور از لیتواني صورت گرفته.
عکسها و فيلم ها از سرزمین های مختلف روز هاي پشت سر هم گرفته شده، من آرشیو نسبتا زیادی از تصاویر را جمع آوری کردم.
اگرچه در ابتدا این قصد را نداشتم، شروع به فکر کردن درباره پیدا کردن یک فرم مناسب برای به اشتراک گذاشتن اکتشافات کوچکی با دیگران کردم.
من مجموعه ای از ١٠٠ عکس را گردآوری کرده ام، یا همانطور که من آنها را بارها و بارها می نامم - پرتره های آرامش و سپس شروع کردم به درک چشم اندازهاي لیتوانی كه يكي از کشورهای شناخته شده و پر بازدید شده ميان كشور هاي چشمگير جهان است. در کجا به جز لیتوانی می توانید ببینید که قله های زمین دستاوردهای قهرمانانه اند، رشته باریک زمين بین دریاچه و دریا، مرجان های منحصر به فرد رودخانه ها و جزایر دریاچه ها، صخره های دریائی، رودخانه ها در نزدیکی آب، کلیساهای چشمگیر که به نظر میرسد آماده هستند تا به فضا مانند موشک برسند؟ کجا می توانید سایه های سبز را ببینید؟
بسیاری از آلبوم های زيبا از عكس در مورد لیتوانی منتشر شده است. من می خواستم چیزی تازه، چیزی غیر قابل مشاهده و ناشناخته ایجاد کنم. من شروع به فکر کردن درباره اینکه چگونه می توان زیبایی لیتوانی را به شیوه ای ابتکاری به نمایش گذاشت. کمی بعد، من تصور می کردم که بهترین تصویر را می توان با گرفتن عکس در حین پرواز در هوا بدست آورد من تصمیم گرفتم تمام قسمت هاي مهم و معروف لیتوانی را معرفی کنم، همچنین مکان های ناشناخته یا فراموش شده ای که به ندرت بازدید میشد. من با متخصصان جغرافیا و علوم قومی مشورت کردم و فهرست دقیقی از اشیا را تهیه کردم. با این حال، هدف من این نبود که همه مناطق را به صورت خلاصه نمايش دهم. من بیش از تقریبا تمام لیتوانی را پرواز کردم، اما نه همه شهرها كه در نمایشگاه حضور داشتند. بیننده متوجه خواهد شد که تصاویر برفی وجود ندارد. منظره های چشمگیر نیز در زمستان یا اواخر پاییز دیده می شود، اما من می خواستم آلبوم پر از رنگ باشد. به همین دلیل من فقط در طول زمان رنگارنگ سال، از ماه مه تا اکتبر، عکس گرفتم. أيا کسی آلبوم بسیار زیبا را متهم می کند، اما آیا این کار اشتباه است؟
چشم انداز لیتوانی توسط میدان های یخی حک شده است، توسط رانندگان، متجاوزان، إنسان هاي زخمی شده توسط جنگ، توسط نسل های مختلف تشكيل شده و پرورش يافته. هنگامی که از بالا نگاه می کنید، از یک سطح کمی بالاتر، می توانید شباهت های بسیاری از مکان های چشمگیر جهان را مشاهده کنید
هر یک از ما باید راه خود را برای شناخت کشور بومی خود پیدا کنیم. برای درک چگونگی شگفت انگیز بودن لیتوانی، من مجبور شدم حدود نیمی از جهان را سفر کنم. من افتخار می کنم که در چنین سرزمین زیبا زندگی کنم و می خواهم این احساسات را به هموطنان، مهمانان و همه مردم سراسر جهان که ممکن است تصمیم بگیرند که از لیتوانی دیدن کنند و بعد از مشاهده این کتاب همه چیز را ببینند و به بقيه منتقل كنند.
من امیدوارم که این نمایشگاه برای افرادی که به لیتوانی معرفی می شوند هیجان انگيز باشد و اگر ذهن شما در حال نگاه کردن به این عکس ها به سرزمین های دور افتاده باشد، لطفا فراموش نکنید که این واقعا لیتوانی است. ليتواني ناشناخته

بازدید: 97

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *