آغاز به کار آقای محسن کریمی طبسی (کنسول افتخاری جمهوری لیتوانی در تهران)
۱۳۹۵-۱۱-۱۵
لیتوانی و ایران موافقتنامه بین دولتی را درباره همکاری اقتصادی امضا می کنند
۱۳۹۶-۰۳-۰۸
در روز 28 ماه مه، وزیر امور خارجه لیتوانی لینس Linkevičius که از ایران بازدید و با حسن روحانی رئیس جمهور ایران دیدار کرد. در اولین جلسه در تاریخ برنامه هسته ای ایران، اعضای جامعه بین المللی به توافق بر سر برنامه هسته ای ایران رسیدند /> رییس جمهور ایران اشاره کرد که کشور قصد دارد تا اقتصاد خود را مدرنیزه کند و ابراز امیدواری کرد که لیتوانی و ایران بتوانند روابط میان بخش های نوآورانه، از جمله زمینه های فناوری اطلاعات، پروژه های e-government و بیوتکنولوژی را تقویت کنند " Linkevičius گفت: صادرکنندگان کالا و خدمات لیتوانی در بازار کشور علاقه مند هستند. " " Linkevičius گفت " صادرکنندگان گوشتی لیتوانی مجاز به وارد شدن به ایران در کوتاه مدت خواهند بود."
در این نشست نمایندگان ایالات متحده، موضوع امنیت و افراط گرایی، مسائل امنیتی در منطقه و روابط بین المللرا مطرح نمودند.
برای مدت زمان طولانی در برنامه هسته ای ایران، روابط دوجانبه بین لیتوانی و ایران در سطح سیاسی وجود نداشت. معاهده هسته ای E3 + 3 با ایران کشور را قادر ساخته است تا اعتماد متقابل و روابط سیاسی و اقتصادی با ایران تقویت گرد. در سال 2013 اولین مشاجره سیاسی بین مدیران وزارتخانه های بخش های منطقه ای در ویلنن برگزار شد. دومین مشاور سیاسی در سال 2014 در تهران برگزار شد. این اولین بازدید وزارت امور خارجه لیتوانی در ایران است
امسال 25مین سالگرد استقلال رسمی ایران در تاریخ 10 سپتامبر 1991 است و اذعان کرد که توافق نامه دوستی بین جمهوری لیتوانی و امپراتوری ایران در سال 1930 به اجرا گذاشته شد. روابط دیپلماتیک به طور رسمی در تاریخ 4 نوامبر 1993 برقرار شد.
از 3 مه 2016، سفیر ترکیه در استرالیا، آدریوس بروزگا، که در آنکارا ساکن است، نماینده لیتوانی در ایران بود.. از 23 جولای 2014، سفیر رامین مهمانپرست ندیمی، که در ورشو ساکن است، نماینده ایران در لیتوانی بود..

بازدید: 75

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *